Bugun...'Halk direnecek, gerilla direnecek,Hendekte de sokakta da direniş,vadide direneceğiz,

PKK Yürütme Konseyi üyesi Duran Kalkan, ‘Barikatta da kazacağız, hendekte de. Sokak başında direneceğiz, vadide direneceğiz, dağda direneceğiz. Halk direnecek, gerilla direnecek, yurtdışındaki insanlarımız direnecek’ dedi PKK Yürütme Komitesi üyesi Duran Kalkan Med Nuçe Televizyonu’nda Politik Alan programında konuştu. Seçimleri değerlendiren Kalkan, “Kasım sivil faşist darbesi

facebook-paylas
Güncelleme: 19-11-2015 00:02:19 Tarih: 18-11-2015 20:30

'Halk direnecek, gerilla direnecek,Hendekte de sokakta da direniş,vadide direneceğiz,

PKK Yürütme Konseyi üyesi Duran Kalkan

 

'Halk direnecek, gerilla direnecekHendekte de sokakta da direniş,vadide direneceğiz, dağda direneceğiz. '

 

PKK Yürütme Konseyi üyesi Duran Kalkan, ‘Barikatta da kazacağız, hendekte de. Sokak başında direneceğiz, vadide direneceğiz, dağda direneceğiz. Halk direnecek, gerilla direnecek, yurtdışındaki insanlarımız direnecek’ dedi

  PKK Yürütme Komitesi üyesi Duran Kalkan Med Nuçe Televizyonu’nda Politik Alan programında konuştu. Seçimleri değerlendiren Kalkan, “Kasım sivil faşist darbesi, 12 Eylül askeri faşist darbesinin devamıdır. Darbenin ortaya çıkarttığı faşist diktatörlüğü restore ederek ayakta tutmayı hedefliyor. Diktatörlüğün yıkılıp yerine Demokratik Cumhuriyet’in kurulmasını engellemek istiyorlar. 7 Haziran Demokratik Cumhuriyet’e gidişin önünü açmıştı, 1 Kasım darbesiyle onun önünü kapatmak istediler” dedi. Kalkan, önümüzdeki dönem AKP faşizmiyle final düzeyinde bir nihai mücadele yaşanacağına dikkat çekti. Faşizm ile demokrasi ve sömürgecilik ile Kürt özgürlüğü arasında büyük bir mücadelenin son döneminin yaşanacağını dile getiren Kalkan, “Gerçekten de final düzeyinde bir büyük mücadele yaşanıyor. Önümüzdeki kış dönemi böyle büyük bir mücadeleye sahne olacak. AKP kendisine verilen görev ve faşist kültürel soykırım siyaseti çerçevesinde bizi halk olarak, hareket olarak imha ve tasfiye etmek için her türlü saldırısını yürütecek” dedi.  Bu saldırıya büyük bir direnişle yanıt vereceklerini anlatan Kalkan, “Bir bütün olarak direneceğiz, ev ev, sokak sokak, mahalle, kasaba kasaba, dağ dağ, vadi vadi direneceğiz. Gençlik direnecek, kadın direnecek, 7’den 70’e halk direnecek. Barikat da kazacağız, hendekte de. Sokak başında direneceğiz, vadide direneceğiz, dağda direneceğiz. Halk direnecek, gerilla direnecek, yurtdışındaki insanlarımız direnecek, zindandakiler direnecek” diye konuştu.

Önderlik duruşu

Direnişi ‘Önderlik duruşu’nun yönettiğini söyleyen Kalkan, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın da büyük bir direniş konumunda olduğunu belirterek şunları söyledi: “Önderlik direniyor. Bu direniş kutsaldır, esastır ve bu direniş kazandıracaktır. Kazanmanın başka yolu yokdur” dedi.

Kürdistan yalnız kalmasın

Kalkan “Türkiye metropollerindeki devrimci demokratik güçler destek vermeli; Adana’da, Mersin’de, Antep’te, Çukurova’da, İstanbul’da bu destekler büyümeli. Kürdistan yalnız bırakılıyor, Kürt direnişi yalnız bırakılıyor. Halbuki bugün Cizre, Gever, Farqîn, Nusaybin, Varto geçen kışın Kobanê’sidir” diye konuştu.

Tıpış tıpış gidecekler

“İmralı’ya, Kandil’e gitmeyeceklermiş. İster giderler ister gitmezler, kendileri bilirler. Halk bu konuda hiç kaygılanmamalı. Parti öncülüğünde halk olarak, gerilla olarak başarıyla direnelim tıpış tıpış giderler, hatta her yere koşa koşa giderler. Ama kim gider onu bilemem. Tayyip Erdoğan’ın, Ahmet Davutoğlu’nun gidebilecek mecali kalır mı? Belki de onların yerine geçecekler gider, iş o noktaya kadar gidiyor çünkü” dedi. HDP’yi ilişkin görüşlerini de programda paylaşan Kalkan HDP’ye demokratik cumhuriyetin mayası olduğunu söyledi.

 HABER VİDEOSU


Sitenize Canlı Tv eklemek istiyorsanız tıklayın : Sitene Ekle


Kaynak: ANF

Editör: yeniden ATILIM

Bu haber 756 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Kürt halkı Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HAVA DURUMU
nöbetçi eczaneler
GAZETEMİZ

HABER ARA
YUKARI YUKARI