Bugun...

"Brezilya seçimlerinin tanıdık hikâyesi�" İLE İLGİLİ HABERLER

Bir Yol Hikâyesi:  Şakir versus Çiçek Abbas – Serhat Soyşekerci
İnsan, gündelik yaşamda belirli bir bilgi, görgü ve erdem kazanmak için meslek sahibi olur ve profesyonelliğe adım atara..
Aylin Topal yazdı:Brezilya seçimlerinin tanıdık hikâyesi…
Sol partilerin, sendikaların güçsüzleştirilmesiyle birlikte işçi sınıfının örgütsüzlüğünün yerini din almaya başlıyor. E..
Brezilya’da seçimler: Demokrasiye karşı ayrıcalıklar  Alfredo Saad-filho
Jair Bolsonaro, otoriter neoliberalizmin Brezilya ve dünya genelinde yükselişinin temsilcisi. Başkan seçilmesi halinde B..
Karabekir Akkoyunlu yazdı:Brezilya’da seçimler ve yaklaşan fırtına
Aşırı sağ bir iktidar altında Brezilya’yı nasıl bir geleceğin beklediğini kestirmek güç değil. Fakat Bolsonaro yenilse b..
Kemal Can yazdı:Anlatılan kimin hikâyesi, yazarı kim?
KP’nin 16 yıllık hikâyesi, daha önceki benzer hikâyeler ve bu yolculuğun önemli durakları ile birlikte düşünüldüğünde ta..
‘Ahmet’in hikayesi vahşetin hikayesidir'
Cumartesi Anneleri’nin her hafta Galatasaray Meydanı’nda “Failler belli, kayıplar nerede?” şiarıyla yaptığı eylemin 626’..
Bakan Yıldırım'ın oğlu kumar masasında, o fotoğrafın hikâyesi
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım'ı kumar oynarken fotoğraflayan Sözcü gazetesi muhabiri Taylan Bü..
'Şanssız' Bir Kapitalistin Hikayesi  Martin Shkreli
Martin Shkreli kamuoyunda ilk olarak Daraprim adlı ilacın fiyatını bir gecede 55 katına çıkaran adam olarak tanındı. Dar..
Brezilya’nın toplumsal hareketi MST’den Türkiye’ye barış çağrısı
Topraksız Kır İşçileri Hareketi’nin (MST) Brezilya Sao Paulo’da düzenlenen III. Uluslararası İnsanlığın İkilemleri Kongr..
Dolmabahçe mutabakatı kim bozdu? Bir çarpıtmanın hikayesi  Umut Özkırımlı
Türkiye Cumhuriyeti devleti ve PKK arasındaki ateşkesin yerini düşük yoğunluklu sayılamayacak bir savaşa bıraktığı bugün..
YUKARI