Bugun...

"Sarı Yelekliler eylemlerin 8. haftasında yine sokaklardayd�" İLE İLGİLİ HABERLER

Kitlelerin kendiliğinden siyaseti: Slavoj Žižek ve Sarı Yelekliler – Boris Kagarlistsky
Kaçınılmaz şekilde aşırılıkların ve hataların eşlik ettiği kendiliğinden taban hareketlerini dilediğimiz kadar eleştireb..
Sarı Yelekliler eylemlerin 8. haftasında  yine sokaklardaydı
Fransa’da Sarı Yelekliler, hareketin liderlerine yönelik gözaltılara ve hedef göstermelere rağmen eylemlerin 8. haftasın..
Fransa’yı sallayan  ‘Sarı yelek” liler hareketi üzerine  Türkiye ve Dünya’da yazılanlar…
Fransa’yı sallayan, Avrupa’nın birçok ülkesini sarsan ‘Sarı yelek” liler hareketi üzerine birçok Sosyaloğ ve siyaset bil..
Fransa'da Günboyu 'Sarı Yelekliler'
68 öğrenci hareketlerinin çıkış noktası Paris, yaklaşık bir aydır ‘Sarı Yelekliler’in eylemlerine sahne oluyor. 17 Kasım..
Foti Benlisoy:  ‘Sarı Yelekliler’ hareketinin ayırt edici özelliği...'
Araştırmacı, yazar Foti Benlisoy’a göre Fransa’daki ‘Sarı Yelekliler’ hareketinin ayırt edici iki özelliği var. webiz’de..
Fransa’da akaryakıt zammını protesto eden Sarı Yelekliler yine sokakta
Fransa’da akaryakıt zammını protesto eden Sarı Yelekliler, bu hafta da Paris sokaklarına akın etti. Sabahın erken saatle..
Cumartesi Anneleri, eylemlerini 714'üncü haftasında da polis engeli altında gerçekleştirdi
Cumartesi Anneleri, eylemlerinin 714'üncü haftasında da polis engeli altında gerçekleştirerek, avukat Şevket Epözdemir v..
Ekim ayında Yine,177 işçiyi, iş cinayetlerinde yitirdik
Hangi savaşta bu kadar arkadaşımızı kaybediyoruz? Ekim ayında en az 177, ilk on ayda ise en az 1640 işçi çalışırken yaş..
Eren Enerji işçilerinin direnişi 15. haftasında
DİSK/Enerji-Sen’de örgütlendikleri için işten çıkarılan Eren Enerji işçileri, direnişlerinin 15’inci, Eren Enerji şirket..
RNZ: Trump yine ateşle oynuyor
ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımaya hazırlandığı iddiaları Alman gazetelerindeki yorumlarda dikkat çeken ..
YUKARI