X 20
Bugun...Oy ve Ötesi Tekrar Sandık Başında

Yaşanabilecek hatalara karşı tarafsız bir duruş sergileyen Oy ve Ötesi Derneği seçim takviminin netleşmesinin ardından gönüllü kaydını açacağını duyurdu. Seçimlerde gerçekleşebilecek hatalara karşı çalışan Oy ve Ötesi Derneği altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından gönüllü kaydı açacak. 7 Haziran seçimlerinde 55 binin üzerindeki gönüllüsü ile seçimleri takip eden Oy ve Ötesi Derneği erken seçimde de sandık başında olacak

facebook-paylas
Tarih: 28-08-2015 16:22

Oy ve Ötesi Tekrar Sandık Başında

Oy ve Ötesi Tekrar Sandık Başında

Oy ve Ötesi Tekrar Sandık Başında
Gönüllü ve siyasi partilerden bağımsız bir grup genç olarak yola çıkan Oy ve Ötesi 30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde "İstanbul'da 33.000 sandığımız için 33.000 gönüllü arıyoruz" sloganıyla yola çıkarak, 26.500 gönüllüye ulaşmıştı.
Ekip, 24 Nisan 2014 tarihinde Oy ve Ötesi Derneği olarak kurumsallaştı.
30 Mart 2014 yerel seçimlerinde İstanbul'da, Haziran 2014 Yalova'da tekrar eden seçimlerde ve 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gönüllü gözlemcilik yaparak sayım tutanakları topladı.

Adil, güvenilir ve şeffaf seçimler için tarafsız, partiler üstü ve sivil seçim gözlemciliğinin önemine inanan Oy ve Ötesi, seçimlerin şeffaf ve kanunlara uygun bir şekilde tamamlanabilmesi için İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Ankara ve Antalya'da gönüllü sandık gözlemcilerine ulaştı.

Oy ve Ötesi, resmi davet ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerini gözlemlemek için çağrılan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) / Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Bürosu'nun hazırladığı Cumhurbaşkanlığı seçim raporunda da yer almış, AGİT raporunda "Oy ve Ötesi" tarafından gözlemciler yerleştirilerek paralel oy döküm çalışması yapılmıştır.

13 Ağustos tarihinde örgüte ait internet sayfasında Türkiye'nin altı büyük ilinde bulunan 20.000'den fazla seçim merkezinin sonuçları yayınlanmıştı. Oy sayımı halk tarafından izlenebilmişti.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Yaşanabilecek hatalara karşı tarafsız bir duruş sergileyen Oy ve Ötesi Derneği seçim takviminin netleşmesinin ardından gönüllü kaydını açacağını duyurdu.

Seçimlerde gerçekleşebilecek hatalara karşı çalışan Oy ve Ötesi Derneği altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından gönüllü kaydı açacak.

7 Haziran seçimlerinde 55 binin üzerindeki gönüllüsü ile seçimleri takip eden Oy ve Ötesi Derneği erken seçimde de sandık başında olacak
Kaynak: Bianet

Editör: yeniden ATILIM

Bu haber 1075 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Sosyal medyadan Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
GAZETEMİZ

HABER ARA
YUKARI YUKARI