X 20
Bugun...Üniversiteliler: ‘YÖK de Saray da yıkılacak’

Kuruluş yıldönümünde YÖK’ü protesto eden üniversiteliler ülkenin dört bir yanında üniversitelerde yürüyüş düzenledi ve ‘YÖK de Saray da yıkılacak’ dedi 12 Eylül faşist darbesinin ürünü olarak 6 Kasım 1982’de kurulan YÖK’ü protesto etmek isteyen üniversiteliler, ülkenin dört bir yanında üniversitelerde yürüyüş düzenledi.

facebook-paylas
Tarih: 06-11-2015 23:30

Üniversiteliler:  ‘YÖK de Saray da yıkılacak’

 

YÖK’ün yıldönümünde

 

Üniversiteliler:

‘YÖK de Saray da yıkılacak’

Kuruluş yıldönümünde YÖK’ü protesto eden üniversiteliler ülkenin dört bir yanında üniversitelerde yürüyüş düzenledi ve ‘YÖK de Saray da yıkılacak’ dedi

12 Eylül faşist darbesinin ürünü olarak 6 Kasım 1982’de kurulan YÖK’ü protesto etmek isteyen üniversiteliler, ülkenin dört bir yanında üniversitelerde yürüyüş düzenledi.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde üniversiteliler, “Sarayın YÖK’üne ve yandaş rektörlerine karşı barışı ve özgürlüğü savunuyoruz” diyerek YÖK’ün kuruluşunu protesto etti.

Eskişehir’de üniversiteliler YÖK’e karşı yürüdü: ‘Sarayın YÖK’…

İzmir’de YÖK’ü protesto etmek için üniversiteliler Alsancak’ta bir araya geldi. “Saray’a ve Saray’ın YÖK’üne karşı gençlik kol kola” diyerek yürümek isteyen üniversitelilere polis saldırdı. Polis çemberi arasında darp edilen 37 üniversiteli gözaltına alındı.

Gözaltı aracına bindirilen üniversitelilere darp araç içinde de sürerken, kadınların kıyafetleri polis tarafından yırtıldı. Polisin saldırı anını görüntülemeye çalışan Kolektif Basın’dan bir kişi de gözaltına alındı.

 

İzmir’de YÖK eylemine polis saldırdı: 37 üniversiteli gözaltında

 

 

İzmir’de YÖK eylemine polis saldırdı: 37 üniversiteli darp edi…İzmir’de YÖK eylemine polis saldırdı: 37 üniversiteli darp edilerek gözaltına alındıİzmir’de YÖK’ü protesto etmek için üniversiteliler Alsancak’ta bir araya geldi. “Saray’a ve Saray’ın YÖK’üne karşı gençlik kol kola” diyerek yürümek isteyen üniversitelilere polis saldırdı. Polis çemberi arasında darp edilen 37 üniversiteli gözaltına alındı.Gözaltı aracına bindirilen üniversitelilere darp araç içinde de sürerken, kadınların kıyafetleri polis tarafından yırtıldı. Polisin saldırı anını görüntülemeye çalışan Kolektif Basın’dan bir kişi de gözaltına alındı.

Zonguldak

Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencileri, “Ferman padişahın, üniversiteler bizimdir” diyerek alt kapıda buluştu ve bütün bölümleri dolaştı. Yürüyüşün ardından yemekhane önünde basın açıklaması yapıldı.

 

Ankara

Ankara’da üniversiteliler, “Gençlik yılmayacak, YÖK de Saray da yıkılacak” diyerek Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde bir araya geldi ve kampüs içinde yürüyüş düzenledi. Yürüyüşün ardından kampüsün kapısının önünde basın açıklaması yapıldı.

 

 

 

Adana

Adana’da Çukurova Üniversitesi’nde bir araya gelen üniversiteliler, “Saray’ın savaşına, sermayenin YÖK’üne karşı mücadeleye” diyerek yemekhaneye yürüyüş düzenledi. Yürüyüşün ardından basın açıklaması yapıldı.

 

İÜ’de YÖK eylemine yönelik polis saldırısı sırasında, haberi takip eden Bianet muhabiri…

 

Polisten Bianet muhabirine ters kelepçe: “Hiçbir şey eskisi gibi değil artık”

Polisten Bianet muhabirine ters kelepçe: "Hiçbir şey eskisi gibi değil"

İÜ’de YÖK eylemine yönelik polis saldırısı sırasında, haberi takip eden Bianet muhabirini polis gözaltına almaya çalıştı, ters kelepçe taktı. Polis muhabir Beyza Kural’a, “Hiçbir şey eskisi gibi değil artık. Bunu öğreteceğiz size” diye bağırdı

İstanbul Üniversitesi’nde (İÜ) YÖK’ün kuruluş yıldönümünü protesto etmek isteyen üniversitelilere polis saldırdı. Eylemi takip eden Bianet muhabiri Beyza Kural da saldırı sırasında polis tarafından gözaltına alınmaya çalışıldı.

Bianet’in aktardığına göre, polis, Kural’ı haberi takip ederken ters kelepçe takarak polis aracına bindirdi.

Kural’ın fotoğraf makinesinin kartına el koymaya çalışan polis, “Hiçbir şey eskisi gibi değil artık. Bunu öğreteceğiz size” diye bağırdı. Ayrıca polisin Kural’ın boynunda asılı olan gazeteci kimliğini de çekip kopardığı belirtildi. Kural, diğer gazetecilerin çabasıyla serbest bırakıldı.

 
Kaynak: Sendika.Org

Editör: yeniden ATILIM

Bu haber 690 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gençlik-Çocuk Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
GAZETEMİZ

HABER ARA
YUKARI YUKARI