X 20
Bugun...Utanç Verici Bu Sessizliği Kıralım!/Devrimci Öğrenci Birliği(DÖB)

Son günlerdeki her bir şeyin katledildiği yaşanmışlıklar karşısında “Utanç Verici Bu Sessizliği Kıralım!” çığlığıyla ses veren Devrimci Öğrenci Birliği, “Kürdistan yangın yeri... Cizre'den, o kuşatmayı kırarak gelen haber kırıntıları faşizmi en açık haliyle gözler önüne seriyor… Çocuklar ölüyor... Kürt halkının, Kürdistan'da gösterdiği cüret ve atılıma karşı çaresiz kalan faşizm, Türkiye'de saldırıyor. Sessizliğimizden cesaret alıyor. Utanç Verici Bu Sessizliği Kıralım!” diyor

facebook-paylas
Tarih: 10-09-2015 04:33

Utanç Verici Bu Sessizliği Kıralım!/Devrimci Öğrenci Birliği(DÖB)

Son günlerdeki her bir şeyin katledildiği yaşanmışlıklar karşısında  “Utanç Verici Bu Sessizliği Kıralım!” çığlığıyla ses veren Devrimci Öğrenci Birliği, “Kürdistan yangın yeri... Cizre'den, o kuşatmayı kırarak gelen haber kırıntıları faşizmi en açık haliyle gözler önüne seriyor… Çocuklar ölüyor... Kürt halkının, Kürdistan'da gösterdiği cüret ve atılıma karşı çaresiz kalan faşizm, Türkiye'de saldırıyor. Sessizliğimizden cesaret alıyor. Utanç Verici Bu Sessizliği Kıralım!” diyor

Utanç Verici Bu Sessizliği Kıralım!

 

Günler ağır, günler ölüm ve saldırı haberleriyle geliyor... Kürdistan yangın yeri... Cizre'den, o kuşatmayı kırarak gelen haber kırıntıları faşizmi en açık haliyle gözler önüne seriyor. Daha düne kadar, bizimle anılan sokaklara faşistler çıkma cesareti gösterebiliyor, Tuzluçayır gibi mahallelere yürüyüş yapabilme cüretini gösteriyorlar. Çocuklar ölüyor... Kürt halkının, Kürdistan'da gösterdiği cüret ve atılıma karşı çaresiz kalan faşizm, Türkiye'de saldırıyor. Sessizliğimizden cesaret alıyor.

 

Utanç Verici Bu Sessizliği Kıralım!

 

Süslü püslü sözlere, uzun uzun konuşmalara gerek yok. En yalın, en açık dayanışmayı gösterme vakti. Masa başında, durgun zamanlarda değil; Kürdistan yangın yeriyken, mevsimlik işçiler linç edilirken, Kürtçe konuştuğu için insanlar ölürken Kürt halkının yanında olma vakti. Özyönetimlerle, hendeklerle, sokağa çıkma yasağını genci, yaşlısı, kadını, erkeği her şeyi göze alarak tanımayan, faşizme meydan okuyan Kürt halkının mücadelesine omuz verme vakti.

 

Utanç Verici Bu Sessizliği Kıralım!

 

Her şey alabildiğine açık ve net bir şekilde ortada. Devrimci bir halk faşizme karşı özgürlük savaşı veriyor ve en çok ihtiyaç duyduğu zamanda destek bulamıyor. Bunu yaratmalıyız, yalnız olmadıklarını göstermeliyiz. Kürt halkıyla birlikte mücadele etmeliyiz. Fiili olarak işlevsiz, anlamsız meclisi, sandığı bir yana bırakın; her gün yayınlanan anket sonuçlarını yırtın, atın. Şimdi, anti-faşist yürüyüşler örgütleme vakti. Faşizmin Kürdistan'da her yaptığının burada bir yankısının olacağını gösterme vakti. Faşist saldırılara karşı devrimci dayanışmayı gösterme vakti.

 

Yük, devrimci gençliğin, öğrenci gençliğin omuzlarında. Bunu hem Kürt halkına, hem Pirsus'ta (Suruç) ölümsüzleşen siper yoldaşlarımıza borçluyuz.

 

Utanç Verici Bu Sessizliği Kıralım!

 

Kürt Halkı Yalnız Değildir!

 

Katliamlara, Saldırılara Karşı Sessiz Kalma, Mücadeleyi Yükselt!

 

Devrimci Öğrenci Birliği / DÖB
Kaynak: Mail grubundan

Editör: yeniden ATILIM

Bu haber 1098 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Gençlik-Çocuk Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARŞİVİ
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
GAZETEMİZ

HABER ARA
YUKARI YUKARI