Bugun...


Şiddete karşı kadınlar alanlara aktı - İstanbul
Tarih: 01-01-2015 16:17:45 Güncelleme: 01-01-2015 16:17:45


facebook-paylas


Şiddete karşı kadınlar alanlara aktı - İstanbul paylaşan: bestanuce1

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla Taksim Tünel'den Galatasaray Lisesi'ne yürüyüş düzenledi. "Kadın cinayetlerini durdurmak için omuz omuza" yazılı pankartın açıldığı yürüyüşe CHP Milletvekilleri Binnaz Toprak ve Sena Kaleli ile sanatçılar Nur Sürer ve Zeynep Özyağcılar ve çok sayıda kadın katıldı. "Devrimci kadınlar devrimle özgürleşecek", "Kadın cinayetlerini durduracağız" sloganlarının atıldığı yürüyüşte, "Bin odalı saltanat kurtulurdu kaç hayat", "Kadın katillerine caydırıcı ceza" yazılı dövizler açıldı. Yürüyüşün ardından söz alan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sözcüsü Gülsüm Kav, yeni Türkiye'de kadınlara kölelik dayatıldığını belirterek, "Kadınları öldürme hakkından bahseden adamları yaratanları bütün dünyanın kadınlarını arkamıza alarak

Bu video 922 defa izlenmiştir.


FACEBOOK YORUM
Yorum

VİDEO KATEGORİLERİ
VİDEOLAR
  • ÇOK İZLENENLER
  • YORUMLANANLAR
'Kürdistan Gerilla Savaşçıları' Belgeseli – Joey L2009 yılındaki Uluslararası Fotoğrafçılık Ödüllerinin ( İnternational Photograph..
2290 İzlenme
'Size İnsanlığı Öğreteceğiz' Dicle Haber Ajansı, Ağrı’nın Diyadin ilçesinde Tendürek Dağı eteklerinde asker..
1797 İzlenme
Tanıklar,  12 yaşındaki Helin Hasret Şen'in, kimin vurduğunu,ölümünü anlattıTanıkları 12 yaşındaki Helin'in ölümü anlattı: Polis araçtan inip kafasına s..
1687 İzlenme
YUKARI