İşçi sınıfının birlik, dayanışma, mücadele günü olan 1 Mayıs-2019’da umudumuzu daha da büyütmek, mücadele azmimizi, kararlığımızı tüm emekten,demokrasiden,insan ,doğa ve yaşam haklarından yana olan güçlerle elele,omuz omuza alanlarda buluşarak ortaya koyma günüdür.
İşçilerin, Emekçilerin uluslararası birlik, dayanışma mücadele günü olan 1 Mayıs 2019’a yine Emeğe-Emekçilere karşı saldırıların yoğunlaştığı, tecride karşı sürmekte olan açlık grevlerinin ölüm orucuna dönüştüğü ülkeyi yönetenlerin duyarsızlığı-vurdumduymazlığının devam ettiği… koşularda giriyoruz.
İşçilerin, emekçilerin adını kanlarıyla yazdıkları 1 Mayıs alanları emeğe-emekçilere kapatıldı. Yasaklandı.
İşçi sınıfının birlik, dayanışma, mücadele günü olan 1 Mayıs-2019’da umudumuzu daha da büyütmek, mücadele azmimizi, kararlığımızı tüm emekten,demokrasiden,insan ,doğa ve yaşam haklarından yana olan güçlerle elele,omuz omuza alanlarda buluşarak ortaya koyma günüdür.
Faşist iktidarı geriletmek, tarihin çöplüğüne atmak için birliğimizi,mücadele gücümüzü ortaya koyma günüdür.
Haydi alanlara!
İl il 1 Mayıs programları:
Adana
Toplanma yeri: Mimar Sinan Açıkhava Tiyatrosu Önü
Toplanma saati: 14.00
Miting: Uğur Mumcu Alanı
Adıyaman
Toplanma yeri: İtfaiye Önü
Toplanma saati: 11.00
Miting: Sakarya Caddesi, Uzay Center Yanı
Miting başlama saati: 12.00
Afyon
Toplanma yeri: Eğitim- Sen şubesi önü
Toplanma saati: 12.30
Aksaray
Toplanma yeri: 15 Temmuz Meydanı
Toplanma saati: 12:00
Amasya
Toplanma yeri: Künç Köprü
Toplanma saati: 13.00
Miting: Yavuz Selim Meydanı
Miting başlama saati: 14.00
Ankara
Toplanma yeri: Atatürk Kültür Merkezi Önü
Toplanma saati: 11.00
Miting: Tandoğan Meydanı
Miting başlama saati: 13.00
Antalya
Toplanma yeri: Aydın Kanza Parkı
Toplanma saati: 14.00
Miting: Cumhuriyet Meydanı
Kaş (Antalya)
Toplanma yeri: Yarımada
Toplanma saati: 15.00
Alanya (Antalya)
Toplanma yeri: Kulvar Önü Meydanı
Toplanma saati: 11.00
Miting: Şelale Meydanı
Miting başlama saati: 11.30
Artvin
Toplanma yeri: Atapark Önü
Toplanma saati: 13.00
Miting: Halit Paşa Meydanı, 14.00
Hopa (Artvin)
Toplanma yeri: Orta Hopa Mahallesi Eski Hastane önü
Toplanma saati: 14.00
Aydın
Toplanma Yeri: Egemenlik Bulvarı (Taş Köprü-Büyükşehir Belediyesi Arkası)
Toplanma Saati: 15.00
Miting: Atatürk Kent Meydanı
Balıkesir
Toplanma Yeri: Çarşamba Pazarı
Toplanma Saati: 11.00
Miting: Kuvayi Milliye Meydanı
Ayvalık (Balıkesir)
Toplanma Yeri: Öğretmenevi Önü
Toplanma Saati: 11.00
Miting: Cumhuriyet Meydanı
Burhaniye (Balıkesir)
Toplanma yeri: Eski Kütüphane Önü
Toplanma saati: 15.30
Miting: Cumhuriyet Meydanı
Bandırma (Balıkesir)
Toplanma yeri: Bandırma İDO Önü
Toplanma saati: 10.30
Miting: Cumhuriyet Meydanı
Edremit (Balıkesir)
Toplanma yeri: Vergi Dairesi Önü
Toplanma saati: 10.00
Miting: Şehit Hamdibey Meydanı (Leman Sam Konseri)
Gömeç (Balıkesir)
Toplanma yeri: : Şehit Saadettin Baycan Parkı (Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş)
Toplanma saati: 12.30
Miting:13.00
Bartın
Toplanma yeri: Kent Meydanı Yukarı Çarşı Meydanı’ndan Yalı Meydanına Yürüyüş
Toplanma saati: 09.30
Miting: Zonguldak Mitingine Katılım Sağlanacak
Miting başlama saati: Yalı Meydanı’nda yapılacak kutlamadan sonra saat 11.30’da Zonguldak’taki kutlamalara katılım için hareket edilecek
Batman
Diyarbakır’da yapılacak mitinge katılım sağlamak üzere 1 Mayıs günü saat 11.00’da Eğitim- Sen şube önünden hareket edilecektir.
Bolu
Toplanma yeri: İzzet Baysal Anıtı
Toplanma saati: 14.00
Miting: Kent Meydanı
Miting başlama saati: 15.00
Burdur
Toplanma yeri: Köprübaşı
Toplanma saati: 13.00
Miting: Meydan
Miting başlama saati: 14.00
Bursa
Toplanma yeri: Atatürk Stadyumu Önü
Toplanma saati: 12.00
Miting: Kent Meydanı
Miting başlama saati: 15.00
Çanakkale
Toplanma yeri: Eski Salı Pazarı
Toplanma saati: 13.00
Miting: Cumhuriyet Meydanı
Miting başlama saati: 14.00
Çorum
Toplanma yeri: Pir Baba parkı önü
Toplanma saati: 11.00
Miting: Saat Kulesi
Miting başlama saati: 12.00
Denizli
Toplanma yeri: Çınar Meydanı
Toplanma saati: 12.00
Miting: Ulus-Tokat Caddesi Kavşağı
Miting başlama saati: 14.00
Diyarbakır
Miting: İstasyon Meydanı
Miting başlama saati: 13.00
Düzce
Toplanma yeri: Belediye Önü
Toplanma saati: 11.30
Miting: Anıtpark Meydanı
Miting başlama saati: 13.00
Edirne
Toplanma yeri: Ayşekadın / Şükrüpaşa İlkokulu Önü
Toplanma saati: 11.00
Miting: Saraçlar Caddesi
Miting başlama saati: 13.00
Elazığ
Toplanma yeri: Hozat Garajı
Toplanma saati: 12.00
Miting: Perşembe Pazarı
Miting başlama saati: 13.00
Erzincan
Toplanma yeri: Erzincan Eski Terminal Alanı
Toplanma saati: 12:00
Miting: Erzincan Cumhuriyet Meydanı
Miting başlama saati: 13:00
Eskişehir
Toplanma yeri: Atatürk Bulvarı (Migros Karşısı)
Toplanma saati: 10.00, Kortej Yürüyüşü: 11.30
Miting: Odunpazarı Meydanı
Miting başlama saati: 13.00
Gaziantep
Toplanma yeri: Kırkayak parkı
Toplanma saati: 11.30
Miting: Kitlesel basın açıklaması
Giresun
Toplanma yeri: Depboy Mevkii
Toplanma saati: 10.30
Miting: Giresun Keşap Durağı
Miting başlama saati: 12.30
Hatay
Toplanma yeri: Doğuş Okulları Önü
Toplanma saati: 16.00
Miting: Selim Nejat Şahin Anadolu Lisesi Önü
Miting başlama saati: 17.00
İskenderun/Hatay
Toplanma yeri: Evlendirme Dairesi Önü
Toplanma saati: 15.00
Miting: Sahil Anıt Alanı
Miting başlama saati: Yürüyüş bitiminde
Isparta
Toplanma yeri: Anadolu Mahallesi Sosyal Tesisleri Parkı
Partizan, Mücadele Birliği, HKP, DİSK/Nakliyat-İş, İnşaat-İş Sendikası, Umut-Sen, Devrimci Demokratik Sendikal Birlik, Onarım Dergi, Gençlik Komiteleri, Devrimci Öğrenci Birliği, Devrimci Gençlik Dernekleri, DEV-GENÇ, Yeni Demokrat Gençlik ve Yeni Demokrat Kadın 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda olacaklarını açıkladı.
İnşaat-İş Sendikası; saat 09.30’da Mecidiyeköy Cevahir AVM önüne,
Umut-Sen; saat 09.00’da Nakliyat-İş Aksaray binası önüne,
Devrimci Demokratik Sendikal Birlik; saat 10.00’da Zincirlikuyu Garanti Bankası önüne toplanma çağrısı yaptı.
İzmir
Toplanma yeri: Cumhuriyet Meydanı (Siyasi partiler, meslek odaları )
Borsa binası (DİSK, KESK), Liman (TÜRK-İŞ)
Toplanma Saati: 12.00
Miting: Gündoğdu Meydanı
Miting başlama saati: 14.00
Maraş
Toplanma yeri: Hastane Kavşağı
Miting: Cumhuriyet Meydanı Nurhak/ K.Maraş
Miting başlama saati: 12.00
Karaman
Toplanma yeri: Karaman Lisesi Önü
Toplanma saati: 09.30
Miting: Aktekke Meydanı
Miting başlama saati: 11.00
Kayseri
Toplanma yeri: Açıköğretim Bürosu Önü
Toplanma saati: 16.00
Miting: Mimar Sinan Parkı
Miting başlama saati: Yürüyüş Bitimi
Kars
Miting: Cumhuriyet Meydanı
Miting başlama saati: 10.30
Kastamonu
Toplanma yeri: Şeker İş Lokali Önü
Toplanma saati: 13.00
Miting: Cumhuriyet Meydanı
Miting başlama saati: 13.30
Kırklareli
Toplanma yeri: Eski hükümet Binası Önü
Miting: Lüleburgaz Kongre Meydanı
Miting başlama saati: 12.00
Kocaeli
Toplanma yeri: Uğur Mumcu Meydanı
Toplanma saati: 08.00’de toplanılacak ve İstanbul Bakırköy’de yapılacak mitinge katılım sağlamak üzere 09.00’da hareket edilecektir.
Konya
Miting yeri: Kılıçarslan Şehir Meydanı
Başlama saati: 13.00
Manisa
Toplanma yeri: Sultan Önü
Toplanma saati: 11.00
Miting: Cumhuriyet Meydanı
Mardin
Miting: Karayolları Parkı
Miting başlama saati: 11.00
Mersin
Toplanma yeri: Tevfik Sırrı Gür Stadyumu Önü
Toplanma saati: 16.00
Miting: Cumhuriyet Meydanı
arsus (Mersin)
Toplanma yeri: Aznakay Parkı Önü
Toplanma saati: 14.00
Miting: Cumhuriyet Meydanı
Miting başlama saati: Yürüyüş bitimi
Muğla
Toplanma yeri: Stadyum Altı
Toplanma saati: 10.00
Miting: MBB Sosyal Kültürel Alanı – Menteşe
Miting başlama saati: Yürüyüş Bitimi
Nevşehir (Hacı Bektaş ilçesi)
Toplanma yeri: Hacı Bektaş Lisesi Önü
Toplanma saati: 14.00
Niğde
Toplanma yeri: Eğitim-Sen şubesi önü
Toplanma saati: 10.00, buradan Mersin 1 Mayıs mitingine katılım sağlamak üzere hareket edilecektir.
Ordu
Miting: Cumhuriyet Meydanı
Miting başlama saati: 12.00
Rize
Toplanma yeri: Fındıklı ilçesi Tahiroğlu Köprüsü
Toplanma saati: 11.00
Miting: Hayati Aykut Parkı
Miting başlama saati: 12.20
Sakarya
Toplanma yeri: Adapazarı AKM Önü
Toplanma saati: 09.30’da yapılacak basın açıklaması sonrası 09.50’de Kent Meydanı’ndan İstanbul/Bakırköy mitingine katılmak üzere hareket edilecektir.
Samsun
Toplanma yeri: İlkadım ilçesi Irmak Caddesi Ray Apartmanı önünde toplanma
Toplanma saati: 14.00-15.00
Miting: Cumhuriyet Meydanı
Miting başlama saati: 16.00
Sinop
Toplanma yeri: Hamsiyolu Kamyon Garajı
Toplanma saati: 11.00
Miting: İskele Cad. Atatürk Anıtı Önü
Miting başlama saati: 12.00
Sivas
Toplanma yeri: Sivas Ethembey Parkı
Toplanma saati: 11:30
Miting: Mevlana Miting Alanı
Miting başlama saati: 13:00
Urfa
Toplanma yeri: Ahmet Bahçıvan İs Merkezi
Toplanma saati: 13.00 (Basın açıklaması)
Tekirdağ – Çorlu
Toplanma yeri: Kitap Cafe Yanı
Toplanma saati: 13.00
Miting: Atatürk Meydanı
Miting başlama saati: 14.00
Tokat
Toplanma yeri: İl Halk Kütüphanesi Önü
Toplanma saati: 12.00
Miting: Tokat Cumhuriyet Meydanı
Miting başlama saati: 13.00
Trabzon
Toplanma yeri: Cumhuriyet Caddesi eski TEDAŞ Önü
Toplanma saati: 12.30
Miting: Atatürk Alanı
Miting başlama saati: Yürüyüş bitimi
Tunceli
Toplanma yeri: Sanat Sokağı
Toplanma saati: 11.00
Miting: Seyit Rıza Meydanı
Miting başlama saati: 12.00
Uşak
Toplanma yeri: Belediye Önü
Toplanma saati: 12.00
Miting: Anıt
Miting başlama saati: Yürüyüş bitimi
Van
Miting: Musa Anter Barış Parkı
Miting başlama saati: 11.00
Yalova
Miting: Cumhuriyet Meydanı
Miting başlama saati: 13.00-17.00
Zonguldak
Toplanma yeri: İstasyon Caddesi
Toplanma saati: 12.30
Miting: Madenci Anıtı
Miting başlama saati: 14.00
Çaycuma
Toplanma yeri: Cumhuriyet Meydanı (Buradaki kutlamanın ardından Zonguldak’taki kutlamaya katılım sağlanacak)